
De ontwikkeling zou plaatsvinden onder toezicht van de divisie Nokia Technologies, een relatief kleine divisie binnen de Nokia-organisatie. Verder heeft Nokia een eigen digitale kaartendivisie die naar verluidt in de verkoop zou staan. Het gros van de totaalomzet van Nokia wordt gegenereerd door de verkoop van netwerkapparatuur.
Deze week werd bekend dat Nokia concurrent Alcatel-Lucent over gaat nemen om zijn positie in de markt voor netwerkapparatuur te verstevigen. Nokia Technologies ontwerpt zelf producten en geeft deze onder licentie uit aan derden. De divisie bracht tot dusver de app ZLauncher uit en en de Android-tablet Z1.
Nokia was lange tijd marktleider op het gebied van mobiele telefoons, maar het bedrijf wist niet te concurreren met Apple's iPhone en smartphones voorzien van Google's Android. Nokia probeerde via een exclusieve samenwerking met Microsoft weer grip te krijgen op de mobiele markt, maar slaagde daar nauwelijks in. Begin vorig jaar verkocht Nokia zijn mobiele hardwaretak aan Microsoft, waardoor Nokia zijn merknaam pas vanaf 2016 weer aan eigen smartphones mag verbinden.