Omzet Ericsson weer iets lager in Q3 door vertraging in China en problemen met de toeleveringsketen

News Wireless Global 19 OKT 2021
Omzet Ericsson weer iets lager in Q3 door vertraging in China en problemen met de toeleveringsketen

De omzet van Ericsson is in het derde kwartaal opnieuw licht gedaald, omdat het bedrijf wordt getroffen door de vertraging van de verkoop in China en de tekorten in de toeleveringsketen. De omzet daalde met 2 procent op jaarbasis en daalde met 1 procent op organische basis tot SEK 56,3 miljard. Met marktaandeelwinsten in andere landen en hogere IPR-inkomsten, steeg de EBIT alsnog met 2 procent tot SEK 8,8 miljard en steeg de nettowinst met 4 procent tot SEK 5,8 miljard.

Zoals eerder dit jaar werd opgemerkt, verliest Ericsson zijn netwerkactiviteiten in China aan lokale bedrijven. Exclusief de omzet op het vasteland van China, steeg de omzet van de belangrijkste Networks-divisie in het derde kwartaal met 8 procent, aangedreven door de uitbreiding van de 5G-activiteiten en groei in Europa en Noord- en Zuid-Amerika. Aan het einde van het derde kwartaal zei het bedrijf echter dat het "enige impact op de verkoop had door verstoringen in de toeleveringsketen". Deze problemen zullen in de toekomst een risico blijven vormen.

Met inbegrip van China bleef de omzet van Networks op jaarbasis stabiel op SEK 40,6 miljard, en Digital Services steeg met 1 procent tot SEK 8,6 miljard. De laatste profiteerde van de eerste inkomsten uit 5G-contracten, inclusief core-producten, en Ericsson zegt dat het bedrijf na verloop van tijd zijn doelstelling voor een EBIT-marge van 10-12 procent zou moeten overtreffen. De inkomsten uit IER-licenties stegen tot SEK 2,6 miljard in het derde kwartaal van SEK 2,2 miljard een jaar geleden, gedreven door octrooiovereenkomsten die vroeg in het kwartaal werden ondertekend, inclusief inkomsten met terugwerkende kracht.

Ericsson verkleint Chinese activiteiten

Ericsson bevestigde verder dat het zijn activiteiten in China zal verkleinen vanwege de vertraging daar en zei dat dit zal leiden tot herstructureringskosten in het vierde kwartaal. In berichtgeving van de Chinese media staat dat het bedrijf van plan is daar een R&D-centrum te sluiten en een deel van zijn personeel te outsourcen.

Ericsson was stil over de vooruitzichten en zei dat het blijft investeren in 5G en zijn Enterprise-activiteiten laat groeien. Het bedrijf bevestigde een upgrade in de RAN-marktvooruitzichten door Dell'Oro, tot 13 procent groei dit jaar, vergeleken met een eerdere schatting van 10 procent.

Gerelateerde artikelen