Consumentenbond wil consument wegwijs maken in telecommarkt

News Wireless Netherlands 25 AUG 2011
Consumentenbond wil consument wegwijs maken in telecommarkt

De Consumentenbond is een campagne gestart om consumenten beter inzicht te geven in de telecommarkt en hoe zij daarin de beste keuze kunnen maken met betrekking tot abonnementen en tarieven. Volgens de Consumentenbond kunnen veel mobiele gebruikers 'door de bomen het bos niet meer zien' en weet 73 procent van de ondervraagden niet wat ze moeten doen als ze het niet eens zijn met de rekening van hun provider.

Mysteryshoppers van de Consumentenbond gingen voor een koopadvies naar drie verschillende filialen van de Belcompany, The Phone House, Telefoonkopen, Hi, KPN, Telfort, T-Mobile en Vodafone. Bij iedere keten werd in minstens één van de drie filialen onjuiste informatie gegeven. Verkopers kwamen vaak niet uit de verschillen tussen winkel- en online abonnementen of tussen sim-only en abonnementen met toestel. Ook lastig bleken vragen over de houdbaarheid en verrekening van het beltegoed, terwijl consumenten dit belangrijke informatie vinden. Overigens heeft de Consumentenbond geen grote verschillen kunnen constateren tussen de onderzochte partijen. "Dat was ook niet de opzet van het onderzoek", licht de Consumentenbond toe.

De campagne 'Telecomplicaties?!, waarvoor ook een speciale website in het leven is geroepen, moet consumenten antwoord geven op al hun vragen omtrent telecommunicatie en de daarbij geldende termen, regels, voorwaarden en tarieven. Op de website kunnen consumenten elkaar helpen aan tips over mobiele telefonie en worden onduidelijke termen toegelicht. Ook is er een overzicht te vinden van de nieuwe abonnementen van Hi, KPN, T-Mobile en Vodafone. Met een quiz kunnen consumenten hun kennis over mobiel bellen en browsen testen.

Related Articles