GfK: 96 procent jongeren bezit smartphone, 57% een tablet

News Wireless Netherlands 18 JUN 2015
GfK: 96 procent jongeren bezit smartphone, 57% een tablet

65 procent van de Nederlanders van 13 jaar en ouder bezit een tablet. Er zijn inmiddels meer bezitters van een tablet dan van een pc (60% penetratie). 80 procent van de Nederlanders van 13 jaar en ouder (10,6 miljoen mensen) heeft ook een smartphone. Onder jongeren is de penetratie nog veel hoger: 96 procent is eigenaar van een smartphone. Dat blijkt uit het onderzoek 'GfK Trends in Digitale Media & Entertainment' .

Volgens marktonderzoeksbureau GfK blijft het pc-bezit stabiel en groeit het aantal Nederlanders met een tablet of smartphone momenteel met enkele procenten per jaar.  Bij tablets is er een groei te zien van 61 procent penetratie in december 2014 naar 65 procent in juni 2015. Vooral onder jongeren (13-19 jaar) groeit het bezit van een tablet. Lag de penetratie in december 2014 op 50 procent, in juni 2015 was dat 57 procent.

Bij smartphones was er een groei te zien van 76 procent in december 2014 naar 80 procent in juni 2015. Een smartwatch heeft nog bijna niemand. Eén procent van de Nederlanders stelt een smartwatch te bezitten. Jongeren gebruiken de smartphone vooral om te appen (84%) en minder om te bellen (76%).De aanschafintentie is afgenomen van 17 procent in december 2014 naar 11 procent in juni 2015.

Social media: Facebook stabiel

Op het gebied van social media blijft het aantal actieve accounts van Nederlanders bij Facebook (74%) en Twitter (30%) stabiel, ook onder jongeren (respectievelijk 89% en 52%). Van een daling van het aantal jongeren met Facebook accounts is dus geen sprake in Nederland, stelt GfK.

Onder alle Nederlanders groeit Instagram (13% in december 2014 naar 18% in juni 2015), Pinterest (van 10% naar 17%) en Snapchat  (van 6% naar 9%). Op zowel Snapchat als Instagram is zelfs meer dan de helft van de jongeren actief.

Lichte groei VoD-gebruik

Uit de 'GfK Trends in Digitale Media & Entertainment'  studie blijkt verder dat er een lichte groei is van het aantal Nederlanders dat gebruik maakt van een vorm van Video-on-Demand (VoD), zoals Netflix, Videoland en uitzending-gemist diensten zoals NLziet: van 36 procent van de Nederlanders in december 2014 naar 38 procent in juni 2015. Jongeren zijn vaker bereid om te betalen voor een VoD-dienst. Onder hen ligt het gebruik van betaalde VoD-diensten op 53 procent. 51 procent van de jongeren kijkt VoD via tv, 49 procent via een mobiel device.

Het onderzoek 'GfK Trends in Digitale Media & Entertainment' is uitgevoerd door GfK en bevat twee modules. Trends in Digitale Media is uitgevoerd door GfK in samenwerking met PMA. De steekproef  bestaat uit 1.258 Nederlanders van 13 jaar of ouder die gebruik maken van internet. Trends in Digitaal Entertainment is uitgevoerd onder een extra steekproef van 1.010 gebruikers van video on demand en/of streaming muziek.

Related Articles