Liberty Global: geen bod op ITV, mogelijk wel op MNO in NL

News Video Europe 23 MRT 2015
Liberty Global: geen bod op ITV, mogelijk wel op MNO in NL

Liberty Global sluit uit dat het een bod doet om ITV volledig over te nemen. Liberty is de op één na grootste aandeelhouder in het Britse tv-bedrijf, met 6,45 procent. CFO Charlie Bracken zegt tegen de Financial Times “dat ITV er wel heel duur uitziet”. Zijn bedrijf is niet van plan om miljarden te investeren in content, want “dat is niet ons spel”.

Bracken, die eerder bankier was bij Goldman Sachs, denkt dat Sky, de concurrent van Liberty Global, over vijf à tien jaar in zwaar weer komt door de afhankelijkheid van satelliet voor doorgifte. Hij denkt dat binnen twintig jaar nog maar drie of vier dominante spelers over zijn, namelijk Deutsche Telekom, Vodafone, Liberty Global en mogelijk Altice. Bracken suggereert dat BT wordt overgenomen. Sky richt zich op programma’s, maar zou te maken krijgen met bikkelharde concurrentie van Amazon en Netflix.

Liberty Global richt de aandacht op twee strategische vraagstukken, namelijk “hoe belangrijk wordt convergentie” en “wat is het rendement van content”. Volgens hem heeft het voor Liberty geen nut om een mobiele operator over te nemen, omdat het kabelnetwerk van Virgin niet landelijk dekkend is. Het zou praktisch kunnen zijn in Nederland en België (Vlaanderen), waar het verzorgingsgebied wel landelijk is.

Hoewel het bedrijf dus niet van plan is om te bieden op ITV, kan het dat bedrijf wel helpen om nieuwe markten te bereiken met zijn programma’s, bijvoorbeeld als VOD in Duitsland. ITV heeft de overname van Talpa aangekondigd.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles