
Ziggo biedt vanaf vandaag gigabit-internet aan meer dan 110.000 huishoudens en bedrijfspanden in Eindhoven. Downloadsnelheden tot 1 gigabit per seconde zijn vanaf nu mogelijk in de gemeente.
Afgelopen jaar werd het kabelnetwerk in Eindhoven technisch voorbereid op gigabit-internet. Ziggo-monteurs plaatsten bij huisaansluitingen meer dan 165.366 nieuwe connectoren en vervingen ruim 15.435 aansluitkabels in ruim 8819 straatkasten. Bij elkaar meer dan 16 kilometer nieuwe netwerkbekabeling in straatkasten en wijkcentrales. Dankzij al deze vernieuwingen wordt supersnel internet niet per straat of wijk beschikbaar, maar schakelt Ziggo in een keer hele steden of regio's aan.
Jeroen Hoencamp, bestuursvoorzitter van VodafoneZiggo, zegt dat het bedrijf jaarlijks 'honderden miljoenen' investeert in zijn 'Giganet': "'Gigabit zonder graven' is daar een belangrijk onderdeel van. Dankzij al deze investeringen om ons netwerk 1 gigabit geschikt te maken, profiteren niet alleen klanten die kiezen voor de hoogste internetsnelheid. Ook alle aangesloten klanten profiteren automatisch van een snellere en stabielere netwerkverbinding zonder iets te hoeven doen."