ABN Amro: circulaire economie groeimotor IT/telecomsector

News General Netherlands 31 MRT 2017
ABN Amro: circulaire economie groeimotor IT/telecomsector
De TMT-sector (telecom, media, technologie) kan hofleverancier worden van de circulaire revolutie. De sector  kan direct bijdragen aan circulaire economie via sectoren IT-hardware en Media. Voor IT- en telecom kan de circulaire economie zelfs een nieuwe groeimotor zijn. Er is al een nieuwe lichting TMT-startups die gaat experimenteren met circulaire businessmodellen. Dat stelt ABN Amro in een rapport over de TMT-sector en de circulaire economie. 

De circulaire economie biedt veel kansen voor de TMT-sector, zo blijkt uit het rapport. Zeker wanneer bedrijven uit de branche in staat zijn om producten en diensten daar op aan te passen. Zo is bij de productie van IT-hardware een sterke reductie van grondstoffen en energiegebruik mogelijk. ABN AMRO beschouwt verder een transitie naar een modulaire productie van computers, IT-apparatuur en elektronica als logische volgende stap naar een meer duurzame hardware-branche. Ook is winst te behalen bij uitgevers van dagbladen en tijdschriften. Hier ligt een volledige uitfasering van grondstoffen als papier en inkt door digitalisering van nieuwsmedia binnen de mogelijkheden. 

De circulaire economie heeft volgens ABN Amro vijf belangrijke kenmerken: circulaire productie, product als dienst, levensduurverlenging, deelplatformen en recycling. Het internet en de voortgaande digitalisering van processen faciliteren veel circulaire oplossingen in de markt. Technologie in de vorm van sensoren, netwerkverbindingen, software en cloud-toepassingen heeft de potentie de opkomst van de circulaire economie te versnellen. Dit maakt de TMT-sector tot een potentiële hofleverancier van andere sectoren, zoals Industrie, Bouw, Retail, Agri en Food. Voor de IT- en telecomsector is de circulaire economie een nieuwe motor voor groei. 

Van de genoemde vijf kenmerken gelden circulaire productie, product als dienst en deelplatformen als nieuwe kansrijke businessmodellen, vertelt Steven Peters, Sector Banker Technologie, Media en Telecom van ABN AMRO. "Deelplatformen zijn het verst ontwikkeld en al volop onderdeel van ons dagelijks leven. Ook gaan bedrijven ertoe over producten niet meer te verkopen aan consumenten, maar ze aan te bieden als een dienst. Waar gevestigde bedrijven nalaten te veranderen of te laat in beweging komen, spelen nieuwe bedrijven in op de nieuwe kansen van de circulaire economie. Een nieuwe lichting TMT start-ups zal experimenteren met circulaire businessmodellen.''

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen