
Het aantal bedrade en draadloze IoT-aansluitingen in de industriële sector (Industrial IoT, ofwel IIoT), groeit dit jaar mondiaal met ruim 13 miljoen naar een installed base van meer dan 53 miljoen. Idustriële IoT-toepassingen zullen dit jaar goed zijn voor een omzet van 138 miljoen dollar in cellulaire en satellietdiensten. Dat stelt marktonderzoeksbureau ABI Research.
Volgens ABI loopt de industriële sector achter als het gaat om de adoptie van cloudgebaseerde diensten en het verbinden met hun legacy-systemen met digitale netwerken. Wel ontwikkelen steeds meer industriële bedrijven een IoT-beleid en lijkt een snelle groei van IIoT-toepassingen en –verbindingen de komende jaren in zicht. Digitalisering van industriële apparatuur komt binnen het bereik van vrijwel elke organisatie, nu de kosten van dataopslag en verwerkingscapaciteit de afgelopen jaren significant gedaald zijn. Toepassingen zoals predictive analysis, simuleren van processen en het verkrijgen van inzichten maken nieuwe businessmodellen en inkomstenbronnen mogelijk.
De regio Azië-Pacific heeft de grootste installed base van IIoT-aansluitingen en voegt er meer dan 5 miljoen aan toe dit jaar. De komende vier jaar zullen er jaarlijks zo’n 18 miljoen IIoT-aansluitingen per jaar bij komen. De omzet uit connectiviteitsdiensten voor IIoT zullen wat dalen, naar 122 miljoen dollar in 2021, zo verwacht ABI.
De meeste aansluitingen werken nog met bedrade internetverbindingen (DSL, kabel, ethernet, PSTN). Draadloze aansluitingen zijn goed voor zo’n 25 procent van het totaal in 2017. Mobiele netwerkoperators verschuiven hun aanbod van 2G-netwerken naar 4G voor mobiele IIoT-verbindingen. Verder wordt er meer gebruik gemaakt van low-power wide area (LPWA) technologie. Hier zal de komende vier jaar de meeste groei in plaatsvinden.