
Een Texaanse rechter heeft de aangifte van Huawei tegen de Amerikaanse overheid afgewezen. Huawei deed in 2019 aangifte tegen de Amerikaanse overheid omdat Huawei door de Amerikaanse overheid op de zogenaamde 'entity list' werd geplaatst. Amerikaanse bedrijven mogen geen zaken doen met bedrijven die op deze entity list staan.
In de aangifte stelde Huawei dat de restricties die Amerikaanse wetgeving oplegt aan bedrijven die op de entity list staan te breed zijn en dat de restricties uit de entity list nadelig zijn voor de concurrentiepositie van het bedrijf.
De Texaanse rechter oordeelde in zijn uitspraak dat de wetgeving correct is opgesteld. Verder is de rechter van mening dat de restricties geen nadelig effect hebben op het goed kunnen functioneren van Huawei op de markt.
Tegenover Reuters heeft Huawei aangegeven nieuwe gerechtelijke stappen te overwegen tegen de Amerikaanse overheid.