T-Mobile zet Tele2 klanten over naar T-Mobile-netwerk

News Wireless Netherlands 18 SEP 2020
T-Mobile zet Tele2 klanten over naar T-Mobile-netwerk

T-Mobile is de afgelopen zomer begonnen met het overzetten van Tele2-klanten op het netwerk van T-Mobile. Dat meldt het bedrijf in reactie op vragen van nu.nl. Daarmee krijgen klanten met 4G-internet ook in andere landen van de Europese Unie een 4G-verbinding. 

De Autoriteit Consument & Markt (ACM) tikte de provider daarover in januari van dit jaar op de vingers, omdat Tele2-klanten in veel EU-landen alleen trager 3G-internet konden gebruiken. Wie in Nederland een 4G-abonnement heeft, moet in het buitenland ook een 4G-verbinding krijgen als die beschikbaar is, stelt ACM op basis van de Europese regels voor netneutraliteit. Tele2 Nederland had echter geen roaming-overeenkomsten met netwerken in het buitenland. 

In kleine groepen overgezet

Tele2-klanten worden op dit moment in kleinere groepen per keer overgezet op het netwerk van T-Mobile, laat de woordvoerder van T-Mobile weten. Het is onduidelijk hoelang de provider nodig heeft om alle Tele2-klanten over te zetten, T-Mobile noemt geen einddatum. 

ACM heeft begin dit jaar gemeld dat zij ‘meerdere’ mobiele aanbieders onderzoekt. Zij kan wel waarschuwen, maar echter nooit bedrijven bij naam noemen om die waarschuwing effectiever te maken. Ook de genoemde deadline van vier weken lijkt niet hard te maken.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles