
Het zakelijk gebruik van cloudgebaseerde applicaties is de afgelopen twee jaar met 200 procent gegroeid. In vergelijking met drie jaar geleden is er sprake van een groei met 300 procent. 28 procent van de Nederlandse organisaties maakt inmiddels gebruik van één of meer cloudgebaseerde applicaties. Dat schrijft Computer Profile.
De onderwijssector is een voorloper op het gebied van cloudapplicaties, zo'n 69 procent van de Nederlandse onderwijsinstellingen gebruikt cloudapplicaties voor medewerkers of leerlingen. In de meeste sectoren is er sprake van flinke groei tussen 2010 en 2013. Computer Profile baseert zijn bevindingen over het gebruik en de rol van cloudapplicaties op een analyse van 4.950 Nederlandse commerciële en publieke bedrijfsvestigingen met ten minste 50 medewerkers. Op de tweede plek staat de IT-, telecom- en utiliteitssector met 29 procent. De derde plek wordt met 27 procent ingenomen door de sector wholesale en retail.
Binnen alle commerciële segmenten zijn HR-oplossingen de meest voorkomende oplossingen uit de cloud, uitgezonderd de IT, Telecom en Utilities-sectoren, waar CRM-pakketten het vaakst uit de cloud gebruikt worden. Branchespecifieke toepassingen worden het meest gebruikt door organisaties in publieke sectoren. Voorbeelden zijn leerlingenadministratie in het onderwijs, digitale dossiers in de gezondheidszorg en burgeradministratie bij overheden.
HR-oplossingen vormen de grootste groep binnen de gebruikte software uit de cloud, vooral van Raet. Op de tweede plaats staat de branche specifieke leverancier Schoolmaster. De meest genoemde CRM-vendor is Salesforce (genoemd bij 6 op de 10 CRM oplossingen). Bij de commerciële sectoren zijn Microsoft, Google en Salesforce.com de belangrijkste aanbieders van cloud-toepassingen. Voor Microsoft betreft het een mix van officetoepassingen, groupware en DMS/ECM software en voor Google vooral officetoepassingen.