GSMA lobbyt voor meer en voordeliger 5G spectrum

Nieuws Mobiel Wereld 13 SEP 2019
GSMA lobbyt voor meer en voordeliger 5G spectrum

De GSMA is in de aanloop naar het 19e World Radiocommunication Conference van de ITU, dat in november plaats zal vinden, een tweetal lobby-fronten gestart waarin de organisatie pleit dat overheden meer, en tegen voordeligere licentiekosten, 5G spectrum beschikbaar maken, schrijft Telecoms.

In een open brief met de titel ‘Delivering the greatest value for society at WRC-19’ koppelt de GSMA de voortgang van 5G aan die van de beschaving en waarschuwt dat elk falen om gehoor te geven aan de wensen van de GSMA ernstige maatschappelijke gevolgen kan hebben. Het tweede lobbyfront wordt ondersteund door een onderzoek waarin gesteld wordt dat hoge kosten voor 5G-licenties ertoe kunnen leiden dat miljoenen mensen verstoken zullen blijven van (5G) connectiviteit. 

'Spectrumveilingen niet zien als geldkoeien'

Het verantwoordelijke hoofd voor Spectrum bij de GSMA, Brett Tarnutzer, is nog stelliger in zijn uitspraken. "Spectrumveilingen kunnen niet meer worden gezien als geldkoeien. Elke overheid die prijsspectrum om de inkomsten te maximaliseren, doet dit nu met volledige kennis dat haar acties negatieve gevolgen zullen hebben voor burgers en de ontwikkeling van mobiele diensten. We hebben nu duidelijk bewijs dat blijkt uit het beperken van de financiële mogelijkheden van operators om te investeren in mobiele netwerken waar miljoenen consumenten last van hebben."

Categorieën:

Bedrijven:

ITUGSMA

Regio's:

Tags:

Gerelateerde artikelen