EP neemt voorstel lagere tarieven wholesale roaming aan

Nieuws Mobiel Europa 29 NOV 2016
EP neemt voorstel lagere tarieven wholesale roaming aan
De Commissie industrie, onderzoek en energie (ITRE), onderdeel van het Europees Parlement, heeft een nieuw pakket aan voorstellen met betrekking tot lagere roamingtarieven in de EU goedgekeurd. Deze tarieven zijn lager dan die zijn voorgesteld door de Europese Commissie en EU-lidstaten. ITRE stelt voor wholesale-tarieven vanaf 15 juni 2017 een cap voor van 0,03 euro per minuut en 4 euro per GB. 

De EC ging voor een cap van 0,04 euro per minuut en 8,5 euro per GB terwijl EU-lidstaten vorige maand beslisten voor een cap van 10 euro per GB. Onder het voorstel van ITRE dalen de wholesale-tarieven vanaf juli 2018 naar 3 euro per GB, naar 2 euro in juli 2020 en naar 1 euro per 1 juli 2021. 

Het voorstel van ITRE moet nog worden goedgekeurd door het volledige parlement en de Europese Raad van telecomministers van EU-lidstaten zullen op 2 december stemmen over hun eigen plannen. Daarna zal worden gezocht naar een compromis. 

Gerelateerde artikelen