
De bedrijven spreken zich uit tegen een aantal zaken. Ten eerste het gebruik van zogeheten 'fast lanes', waarmee bepaalde diensten over een snellere verbinding kunnen beschikken dan concurrerende diensten. Met name bedrijven met voldoende kapitaal zouden hier gebruik van kunnen maken terwijl kleinere bedrijven hun diensten op lagere snelheden moeten aanbieden.
Een ander punt is zero-rating waarmee het gebruik van bepaalde diensten niet binnen de databundel van de gebruiker vallen. Verder zouden ISP's niet mogen bepalen welke diensten op welk tijdstip voorrang krijgen om netwerkverstoppingen tegen te gaan.
Volgens de schrijvers van de brief hinderen de voorstellen innovatie en economische groei binnen de Europese Unie (EU). Ook zou hiermee het open internet in gevaar komen.